X

Bisiklet Kullanımı İçin En Doğru Çanta Nasıl Seçilir?

Sosyal Medyada Bahset

Ülkemizde bisiklet kullanımı son yıllarda çok büyük bir artış göstermiştir. Bundan dolayı bisiklet ile beraber, aksesuarlarında da satışlar yükselmiştir. Bisiklet kullanımı için en doğru çanta nasıl seçilir sorusu, bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin cevap beklediği bir sualdir. Çünkü bisiklet sadece şehir içinde kullanılan bir vasıta değildir. Uzun mesafeli bisiklet turlarına çıkan insanlar da vardır. Bunun için iyi bir sırt çantası alarak, malzemelerinizi bunun içine koyabilirsiniz.

Bisiklet Kullananlar Ne Tür Çantalar Tercih Edebilir?

Günümüzde bisiklet kullanıcılarının tercih ettiği iki tür çanta vardır. Bu çantalar şöyledir;

Bisiklete Takılan Çantalar: Bisiklet süren kişiler genellikle sırt çantası yerine bisikletin farklı yerlerine monte edilen çantaları satın alırlar. Bu çantalar kendi içinde birkaç değişik modelden oluşmaktadır. En çok satılanlar genellikle üçgen şekle sahip olanlardır. Bu çantaların kullanım alanı çok geniş değildir. Çünkü içine fazla malzeme almaz. Bundan dolayı kısa mesafeli yolculuklar için idealdir.

Bir diğer çanta modeli ise bisikletin arka çamurluğunun üstüne yerleştirilen çantalardır. Bunun için arka bölümde bir oturacağın olması şarttır. İki taraf açılır bir biçimde yerleştirilen çanta, özellikle uzak yerlere gidecekler için son derece idealdir. Bisiklet kullanımı için en doğru çanta nasıl seçilir noktasında, işe yarayan bir çanta modeli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Sırt Çantaları: Çok tercih edilen bir çantadır. Özellikle uzun mesafeli bisiklet kullanıcıları tarafından satın alınır. Farklı modelleri vardır. Hacmi ve ağırlığı değişmektedir. Hem hafif hem de kullanışlı olanları tercih edilmelidir.

Bisiklet Çantasının Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

  • Kesinlikle birden fazla bölmeye sahip olmalıdır.
  • Hem ergonomik bir biçimde tasarlanmış hem de sert olmalıdır.
  • Suluklar için dizayn edilmiş kanalları ve hortumları bulunmalıdır.
  • Havanın bozması durumunda yağmurlu günler ve geceler için koruyucu bir kılıf da unutulmamalıdır.
  • Çanta içinde bir file olması, kaskınızı o bölüme koymanızı sağlayacaktır.

Bisiklet kullanımı için en doğru çanta nasıl seçilir sorusu bu özelliklere sahip olan çantalar eşliğinde cevaplanmaktadır.

 

E-Bültene Kaydol
Kampanyalarımız hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kaydolabilirsiniz
© Copyright 2017 BAGITGO, Tüm hakları saklıdır.